Історія розвитку школи

За статистичним збірником Херсонської губернії (1896р.) с. Лідіївка (інша назва Скаржинка) налічувала 507 жителів. На території села була православна церква, при якій працювала церковно-приходська школа, у якій навчалося 28 дітей (18 хлопців і 10 дівчат).

Після революції до 1941 року школа займала приміщення колишнього панського будинку. Першим директором була Чучко Марія Опанасівна.

У класах навчалися діти різного віку (8-15 років). У цей час починається розвиток школи.

Після Великої Вітчизняної війни були тільки початкові класи, потім семирічка, а пізніше восьмирічна школа.

При Лідіївській школі були дочірні школи:Іванівська, Ізбашівська, Дворянська початкові школи, а також школа-інтернат. Директор школи Мачульський Георгій Акимович організував при школі духовий оркестр, працював також струнний музичний оркестр. При школі були курси з підготовки працівників сільського господарства (бухгалтерів та полеводів).

У 1967 році було збудовано приміщення нової школи на честь 50-річчя Великої Жовтневої революції. Очолив школу Войпан Микола Микитович. У цей період значно зміцнилась матеріально-технічна база школи , з’явилися технічні засоби навчання, що було великим прогресом для вчителів. Наступними директорами школи працювали Похильченко Леонід Анатолійович, Качур Іван Федорович.

У 1979 році Лідіївську восьмирічну школу було реорганізовано у початкову. Педколектив та учні були переведені у Сухобалківську середню школу. Майже 20 років у селі існувала початкова школа у складі 2 класів-комплектів.

У 1996 році у Лідіївці було організовано філіал сільськогосподарського підприємства «Нібулон», генеральний директор якого був ініціатором відновлення сільської школи. Саме він здійсює повне утримання закладу. Завдяки його підтримці уже 16 років існує Лідіївська ЗОШ І-ІІ ступенів.

Випускники Лідіївської школи закінчували вищі учбові заклади: академії, університети, військові училища, інститути, технікуми, училища.

Серед випускників школи є такі видатні люди:

*Атаманець Зінаїда Михайлівна- герой України, працює директором сільськогосподарської агрофірми у Березівському районі Одеської області.

*Нікора Неля Василівна-професор мікробіології, м.Москва.

Кiлькiсть переглядiв: 335

Коментарi